NÁZORY ÚČASTNÍKŮ KURZŮ

První ozdravný kurz profesora Norbekova ve Zlíně  (1.12. – 10.12.2014)

Zkušenosti absolventů kurzu :

Helena Sluštíková

Také já jsem absolventkou prvního ozdravného kurzu, který probíhal ve Zlíně od 2. do l0. prosince 2O14.
Jsem čtvrtým rokem ve starobním důchodu a knížku Zkušenost hlupáka jsem dostala. Překvapilo mě, že existuje metoda, která pomocí cvičení vede k odstranění brýlí. Sama jsem měla 3 dioptrie na čtení a špatně jsem viděla i do dálky. Na zázraky nevěřím, moje zkušenost byla, že pro to musím něco udělat.
Když jsem se dozvěděla o kurzu, těšila jsem se, co se dozvím. Překvapilo mě, jak příjemné, zodpovědné a opravdu po všechn stránkách špičkové jsme měli školitele.
Vlastní kurz trval 9 dní a dalších 3O dní jsme cvičili doma samostatněl Tak teď můžu shrnout moje úspěchy a zlepšení po této době.
- Opravdu čtů bez brýlí  (i nahlas manželovi, aby mi věřil).
- Zlepšilo se mé držení těla ( jsem o 2 cm vyšší).
- Cítím se uvolněnější a jistější.
- Hned během kurzu jsem zaznamenala zlepšení stryjí na břichu po porodech.
- V pase jsem štíhlejší o 5 cm.
- Téměř mi vymizelo brnění v pravé ruce, které mě trápí 6 let.
- Léky na vysoký tlak beru ob den - kontroluju.
- Od dubna 2014 do září 2014 jsem chodila střídavě se sádrou a s pomocí berlí, protože jsem si nejdřív zlomila kotník a potom zánartní 
   kůstky na stejné noze. Teď mám nohu krásně rozcvičenou určitě i díky cvičením, které jsem se v kurzu naučila.
Jsem vděčná za setkání s Vadimem Šiškinem a Rezedou Kamalovou a děkuju také organizátorkám kurzu. Mně opravdu už teď pomohli a věřím, že nejsem sama.                                                                                                      
                                                                                         

Giri Prokop   24.12.2014

Dnes je 25-tý den od ozdravného kurzu ve Zlíně a chtěl bych napsat pár postřehů,
které jsem si do této doby udělal. Na kurz jsem přišel připravený, předtím jsem prolistoval knihu od pana Norbekova s názvem "Zkušenosti hlupáka" a zajímavé kapitoly jsem si pečlivě nastudoval. Z jeho knihy mě bylo jasné, že pan Norbekov je vědec se zdravým selským rozumem. Dlouhá léta cvičím Tai-Chi a přes dvacet let jsme s manželkou vegetariáni a tak jsem jeho knihu přivítal a velice si ji vážím. Program kurzu byl výborně sestavený a vedený skvělými lektory. Již po třech dnech jsem si zostřil zrak natolik, že jsem byl schopný číst
i drobné nápisy na výrobcích v supermarketech. Zajímavé bylo, že jsem první 4 dny kurzu spal v noci jen asi 3 hodiny a necítil jsem žádnou únavu, nebo potřebu spánku. Pak jsem si uvědomil, že cvičením na kurzu se mě zlepšilo proudění vnitřní energie (Chi) a tak tělo nepotřebovalo tolik odpočívat. Věřím, že v budoucnu se ozdravný systém pana Norbekova dostane do škol jako povinné cvičení tělocviku. Měli by si Češi připomenout to, co řekl před více než 100 lety pan Tyrš: "Ve zdravém těle zdravý duch."

 

Miriam Prokopová

Kniha M.S.Norbekova Zkušenost hlupáka aneb klíč k prozření, jak se zbavit brýlí je vynikající.
Z ní jsem se také dozvěděla o kurzech podle metody profesora Norbekova.
První ozdravný kurz jsem absolvovala ve Zlíně od 2.12. do 10.12.2014 pod vedením lektorů, manželů Rezedy Kamalové a Vadima Šiškina.
Ano, podle knihy jsem čekala kvalitu kurzu, a ten mé očekávání dokonale naplnil i předstihl.
Náplň kurzu byla velmi komplexní od tělesných cvičení přes mentální trénink po individuální konzultace. Žádné létání v oblacích, právě naopak, pevné zakotvení na zemi a pozvolné rozvíjení našich schopností, které jsme mohli hned v reálu ověřovat.
Dlouholetá zkušenost lektorů se nedala popřít.  Rezeda Kamalová, krásná, laskavá  a vnímavá žena, okouzlovala zářivým úsměvem i po čtyřech hodinách intenzivní práce.
Vadim Šiškin, mistr bojových umění, blízký spolupracovník profesora Norbekova a jeho hlavní lektor, udivoval svým hereckým uměním a otevřenou bezprostřední komunikací.
Oba byli citliví a současně pevní. Věděli, jak nám mají pomoct se rozvíjet a zkušeně nás vedli.
Rádi se dělili o své zkušenosti a čtyři hodiny denně po devět dní se neobjevila chvíle pro nudu a hluchá místa. Kurz měl dokonalou koncepci a spád. Vše bylo skvěle podpořeno dobrou organizací ze strany organizátorů Centra Norbekov v České republice.

Výsledky práce v kurzu byly zřejmé po pár dnech. Cítila jsem se uvolněná a šťastná. Do kurzu jsem přišla kvůli špatnému držení těla a kvůli bolestem krční páteře a častému bolení hlavy. Dnes je mi rovné držení těla vlastní a v celém těle cítím lehkost a sílu. Pozoruji také silné zlepšení zraku při čtení na blízko. Bolest hlavy jsem si dokázala vyléčit už během kurzu.

Na kurzu jsme opravdu obdrželi  „klíč k prozření“, naučili jsme se mnoho technik jak působit na své tělo a jak se zbavovat nemocí, zlepšení zraku k tomu samozřejmě patří.

Ze srdce děkuji organizátorům, lektorům a všem spoluúčastným, že jsem s nimi mohla prožít těch devět podivuhodných dní. 

Jak říká Rezeda a Vadim:  „V síle a pravdě a s úsměvem!“ :-)

 

První ozdravný kurz v Praze

V září jsem absolvovala první ozdravný kurs Mirzakarima Norbekova pod vedením Vadima Šiškina a tím se mi splnil sen. Knihu Mirzakarima Norbekova mám již několik let a poslední dva roky jsem usilovala o to, dostat se na tento seminář. Semináře s  lektory vyškolenými pod vedením Mirzakarima Norbekova lze navštívit v sousedních zemích jako je např. Německo, Rakousko, Polsko, do letošního září se však žádný takovýto kurs u nás nekonal. Velmi jsem si přála, aby se tato situace změnila – a najednou se skutečně se změnila a přijel k nám Vadim Šiškin, který je naprosto skvělý.

Byl to historicky první kurz na území Čech a Moravy a vládla na něm úžasná atmosféra, protože všichni, kdo jsme tam byli, jsme si byli velmi dobře vědomi toho, že máme velké štěstí. Domnívám se, že přirozené je být zdravý, jenomže v běžném životě nám toto nikdo neřekne, neřku-li, aby nám dal návod, jak si zdraví nejen udržet, ale i navrátit zpět. A my jsme ten návod dostali.

Kurz se jmenuje ozdravný, ale stejně dobře by se mohl jmenovat omlazovací. Trvá devět dní a naučili jsme se mj. různé praktiky, jak působit na vlastní tělo, aby dobře fungovalo. Netrpěla jsem žádnou nemocí předtím, proto jsem nemohla ani pozorovat nějaké skokové zlepšení, ale co jsem zpozorovala nejen já, ale všechny přítomné ženy, bylo nápadné zlepšení kůže, nejlépe viditelné na obličeji. Navzájem jsme se obdivně pozorovaly (ženy), jak máme vypjatou kůži na tváři, skutečně jako po omlazovací kůře.

Nejtěžším okamžikem po kurzu je pokračovat ve cvičení. Nicméně kloubní gymnastika, kterou jsme se naučili je bezvadná, sama jsem se již dříve přesvědčila, že pokud se pohybuji, cvičím, přestanou mě bolet kolena. Sestava kloubních cviků podle Norbekova je jednoduchá, velmi lehce proveditelná a účinná. Ostatní cvičení se pak dají dělat již jako výplň času, např. i při čekání autobus.

Tak cvičím a těším se na Ozdravný kurz II.

 

Hana Matějovská

 

Kontakt

www.norbekov.cz

+420608779475
Brno +420603436717
Ostrava +420603116780
Bratislava +421905944066